Блогера, який “інспектував” франківські лікарні, госпіталізували з підозрою на коронавірус

Здоров'я, Новини

До львівської міської клінічної лікарні швидкої допомоги 27 квітня госпіталізували представника інформагентства «STOP корупції», який перевіряв підготовку лікарень до роботи в умовах пандемії коронавірусу COVID-19.

Львівська міська рада повідомила, що спершу двоє осіб, які представилися журналістами інформаційного агентства «STOP корупції», влаштувати провокацію, пише Детектор медіа інформує Голос.if.ua.

«Вони запитували про підготовку лікарні до роботи в умовах пандемії, однак потім один із них, порушуючи правила карантину, увірвався до приймального покою, аби, з його слів, перевірити, як йому надаватимуть допомогу, якщо йому стане погано», – йдеться в повідомленні.

Представники «STOP корупції» питали про готовність роботи лікарні в умовах пандемії. У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги розповіли, що медійники подекуди «говорили у підвищеному тоні, агресивно, нервували». У зв’язку з цим їх попросили вийти з адміністративного приміщення на вулицю і там продовжити розмову. Натомість медійники викликали поліцію.

«Один з журналістів почав поводити себе ще агресивніше, мовляв, а як мене будете приймати, якщо в мене інфаркт чи інсульт? Тоді він спустився на перший поверх і почав вламуватися у приймальне відділення. Муніципальна варта намагалася його затримати, але він проштовхнувся, при цьому не продезінфікував руки, не поміряв температуру тіла і зайшов у відділення. Звісно, медики не могли відмовити йому у прийомі, бо він заявив, що в нього є скарги на серцебиття. Відтак, його оглянули, й усі показники були в нормі, зокрема й серцебиття, однак зафіксували підвищену температуру тіла – 37,4 градусів», – зазначається в повідомленні.

Представнику «STOP корупції» провели експрес-тест на коронавірус, який показав негативний результат. Проте лікарі встановили, що 24 квітня він відвідував лікарні в Івано-Франківську, де перебувають на лікуванні пацієнти з коронавірусом. «Наразі його дообстежують в умовах повної ізоляції, а медичний персонал одразу перейшов на режим роботи з людьми, які мають підозру на коронавірус», — повідомили в міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги.

За даними Інституту масової інформації, інцидент стався з кореспондентом ІА «Стоп корупції ТВ» Віктором Паласом. Він опублікував на своєму ютуб-каналі відео, у якому разом з колегою Андрієм Туркою перебуває в лікарні швидкої допомоги та намагається пройти до кабінету головного лікаря.

Згодом на своїй сторінці в Facebook Віктор Палас повідомив, що перебуває в ізоляторі лікарні швидкої допомоги: «Температура 37,4, утруднене дихання, покашлюю. Тестують на коронавірус COVID-19».

Юрист ІМІ Алі Сафаров зауважив, що журналісти мають право збирати інформацію, але під час відвідування лікарні зобов’язані дотримуватись загально встановлених правил поведінки і допуску, зокрема – дотримуватись встановлених карантинними заходами обмежень.

«Варто зазначити, що журналісти відповідно до статті 34 Конституції України, статті 25 Закону України “Про інформацію” мають право збирати інформацію, у тому числі під час своєї діяльності користуватись технічними засобами запису і трансляції. Проте лікарня не є органом влади, тому на журналістів в даному випадку не розповсюджується право, передбачене частиною другою статті 25 Закону України “Про інформацію”: “2. Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством», – пояснив юрист.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.