Фірма “куратора” від Зе, “ДТЕК” Ахметова заборгувала державі 1,6 мільярда — “Наші гроші”

Економіка, Новини

Компанія “ДТЕК Східенерго” Ріната Ахметова перестала оплачувати газ, який відбирає для виробництва тепла і електроенергії на Луганській ТЕС – сумарний борг компанії перед державою становить 1,6 млрд грн, про це інформує Голос.if.ua з посиланням на “Наші гроші”.

За даними “Оператора ГТС України” “ДТЕК Східенерго” несанкціоновано і безоплатно відібрав газу за лютий-березень на 241 млн грн. Згодом державний оператор підтвердив факт боргу та оприлюднив оновлені дані щодо його розміру – 318 млн грн.

Зазначається, що “ДТЕК Східенерго” у лютому подала до Госпсуду Луганської області позов проти АТ “Луганськгаз”. Суд задовольнив клопотання про забезпечення позову та заборонив “Луганськгазу” обмежувати поставки газу на Луганську теплоелектростанцію.

Водночас за даними НАК “Нафтогаз України“, компанія не заплатила державному оператору за поставки газу ще 707 млн грн.

“Також з 1 липня минулого року компанія “ДТЕК” перестала платити за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті. За даними “Наших грошей”, станом на березень такий борг складає близько 700 млн грн.

Таким чином сумарний борг компанії “ДТЕК” Ахметова перед державою склав вже понад 1,6 млрд грн, з яких 948 млн грн – це борги за газ, який був відібраний та спожитий”, – йдеться у повідомленні.

також читати: Класична олігархія: Рінат Ахметов “куруватиме” Прикарпаття під час карантину

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.