Одужання від COVID-19 може зайняти до шести тижнів – ВООЗ

Здоров'я, Новини, Суспільство

Щоб одужати від хвороби, яку спричиняє коронавірус, потрібно до шести тижнів. Людям, які мають важку форму COVID-19, можуть знадобитися місяці для лікування, заявив виконавчий директор програми Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майк Раян.

Для повного одужання від хвороби, спричиненої новим китайським коронавірусом, необхідно кілька тижнів. Про це під час брифінгу 9 березня повідомив виконавчий директор програми Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майк Раян, повідомляє Голос.if.ua з посиланням на CNN.
“Щоб одужати від цієї хвороби, потрібно до шести тижнів. Людям, які мають важку форму хвороби, можуть знадобитися місяці для лікування”, – зазначив Раян.
За його словами, факт одужання підтверджують тоді, коли в пацієнта немає симптомів, а два послідовні тести на вірус дають негативний результат.
Він підкреслив, що в різних країнах одужання лікарі можуть трактувати по-різному.
На сьогодні немає спеціальних ліків для лікування коронавірусної хвороби, але інфіковані можуть одужувати за умови належного симптоматичного лікування. Пацієнтам із важкою формою хвороби, за рекомендаціями ВООЗ, мають надавати оптимізовану підтримувальну допомогу, нагадує телеканал.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє хворобу COVID-19, медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого у ВООЗ не відкинули, що вірус може призвести до пандемії, а 9 березня назвали її цілком реальною.
Станом на початок доби 10 березня з моменту початку спалаху нового коронавірусу в Китаї захворіло 80 754 людини, 3136 померли, 59 897 одужали. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 9 березня за межами Китаю коронавірусною інфекцією заразилося 28 673 людини у 104 країнах. Смертельних випадків – 686. 202 з них протягом останньої доби.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.