У Франківську студенти мітингували проти реформи інтернатури (фото)

Новини, Суспільство

У четвер, 7 листопада, у Франківську під ОДА відбувся мітинг проти реформи інтернатури.

Такі мітинги пройшли і в інших містах України, про це повдомляє  Голос.if.ua з посиланням на “Репортер“.

Зібралися студенти третього, п’ятого, шостого курсів медуніверситету.

Нагадаємо, у МОЗ пропонують збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, запровадити розподіл місць на інтернатуру за електронним реєстром та додатковий іспит після її проходження.

”Ми незадоволені, що нову інтернатуру вводять вже з 2020 року, – говорить студент шостого курсу університету Олег Ганчак. – Тобто, ми вчилися шість років, знаючи, що інтернатура буде коротшою. І зарплата там маленька – 1,5 тис. грн. До того ж, вводять електронний реєстр, якого ми до кінця не розуміємо”.

За словами студентів, викладачі університету підпорядковуються Мінохорони здоров’я, тому виконують реформу. Але вони не проти, щоб студенти висловлювали свою думку.

“Ми підтримуємо київських студентів, які мітингують під МОЗ, – говорить студент третього курсу Дмитро Кравець. – Ми хочемо, щоб реформу відстрочили хоча б на цей рік”.

Студенти скандували гасла “Ми проти реформи”, “Маю право на вибір” і “Нова інтернатура – геноцид випускникам”.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.