У сім років рубає дрова: журналісти показали вражаючі будні дітей у Карпатах

Новини, Суспільство

Поки їхні однолітки у містах не вилізають зі смартфонів, вони і різьблять, і худобу доять, і копійку заробляють.

У Верховинському мистецькому ліцеї-інтернаті №1, що на Прикарпатті навчається 386 учнів з найвіддаленіших гірських сіл та присілків району. До найближчої школи їм потрібно добиратися до 60 кілометрів горами та лісовими дорогами. Тож у будні діти живуть в інтернаті, а на вихідні повертаються додому,  про це інформує  Голос.if.ua з посиланням на Експрес.

Живуть ліцеїсти по 7 — 10 осіб у великих кімнатах.

Розпорядок дня у них такий: старші діти встають о 7.00, молодші — о 8.00, уроки тривають до 12.00 — 14.00. Потім обід, навчання, заняття у спортивних секціях, мистецьких гуртках, музичній школі. Спати лягають о 21.00 — 22.00.

Директорка каже, що ліцеїсти — дуже працьовиті, починають “кутати” (доглядати — Авт.) худобу, куховарити, майструвати з 6 — 7 років. Ці слова підтверджують самі діти.

12-річна Марина Прокоп’юк розповідає, що вміє корову подоїти, свиней нагодувати, їсти зварити — більш як 10 страв. Та ще багато чого іншого.

“А я, а я, — не витримує 7-річний брат Марини Володимир, — можу 5 видів єшниці (яєшні. — Авт.) підсмажити, козу видоїти і дрива наколити (дрова нарубати — Авт.). Не вірите? Ходім покажу”.

Розмови з іншими дітьми також вражають.

9-річна Софія Мельничук літує з батьками на полонині Поливний біля села Шибене, доїть корів, кіз, овець, годує свиней, їздить верхи, вміє зробити сир. 15-річна Оксана Которинська із села Устеріки вміє сплести шпицями гуцульські сардаки (верхній теплий одяг). 14-річний Богдан Дмитриняк із Голошина навчився різьбити, ремонтувати машини, заробляє на зборі грибів і ягід. Неймовірно! Ці дітлахи, коли йдеться про вміння господарювати, можуть дати фору не те що своїм міським ровесникам, але й багатьом дорослим.

“Ніхто не змушує дітей працювати”, — каже мені Оксана Волинюк. І справді, дітки кажуть, що раді допомагати батькам.

За словами директорки закладу, 30-40% випускників ліцею-інтернату продовжують навчання у закладах вищої освіти. Інші навчаються у професійних закладах, стають народними майстрами, власниками садиб зеленого туризму, фермерами.

https://static.expres.online/storage/2019/10/31/image/md_vBv6_internat-2-1.jpeg

https://static.expres.online/storage/2019/10/31/image/md_Q7o1_internat-6.jpeg

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.