Сьогодні стартує виборчий процес перших виборів у прикарпатських ОТГ

Політика, Суспільство

Другого листопада, розпочинається виборчий процес перших місцевих виборів у 86 об’єднаних територіальних громадах України, які призначені на 22 грудня 2019 року, інформує Голос.if.ua .

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 380 тисяч виборців. Про це повідомила Центральна виборча комісія на своїй сторінці у Фейсбуці.

Консультант з юридичних питань (проєкт “ПУЛЬС”, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач зазначив, що проведення виборів у шести новостворених громадах дасть їм можливість сформувати бюджети відповідно до чинного законодавства та розпочати з нового року повноцінну роботу. Серед першочергових завдань цих об’єднаних громад – формування плану соціально-економічного розвитку та основних програмних документів, – наголосив він.

Експерт, коментуючи початок виборчого процесу в шести новостворених ОТГ області, зазначив: “41 тисяча жителів області зможе 22 грудня обрати нових шість голів та депутатський корпус двох селищних і чотирьох сільських рад об’єднаних територіальних громад. Загалом, вибори пройдуть у 20 колишніх місцевих радах (включаючи село Рибне, де відбудуться довибори депутатів у Ямницьку сільську раду ОТГ), які включають  36 територіальних громад, з яких три селища і 33 села. Таким чином, вже до кінця року ми матимемо на Прикарпатті 38 ОТГ, які мають сформовані органи місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах”.

Упродовж майже чотирьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 30 червня 2019 року Центральною виборчою комісією було призначено перші місцеві вибори у 896 об’єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 22 грудня 2019 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 982.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.