Зеленський підписав закон про імпічмент

Новини, Суспільство

Згідно із законом, підписаним президентом України Володимиром Зеленським, Верховна Рада може усунути президента з посади в порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.
Президент України Володимир Зеленський підписав 23 вересня закон “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)”. Про це свідчить інформація на сайті парламенту, інформує Голос.if.ua .
“Повернуто з підписом від президента”, – написано в картці відповідного закону 39-IX.
Законопроект про імпічмент Зеленський подав до Верховної Ради 29 серпня. Документ визначено як невідкладний. “Верховна Рада України може усунути президента України з поста в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”, – ідеться в тексті закону.
10 вересня Рада взяла документ за основу й ухвалила в цілому.
Низка опозиційних депутатів висловлювала заперечення стосовно процедури ухвалення законопроекту, який монобільшість (пропрезидентська парламентська фракція “Слуга народу”) визнала такою, що не потребує доопрацювання.
Закон набуде чинності з наступного дня після офіційного опублікування.
Документ детально описує основні принципи процедури імпічменту, порядок ініціювання питання про усунення глави держави, порядок утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії та її повноваження, процедуру розгляду справи про імпічмент тощо.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.