Гройсман: Протягом 10 днів “Укроборонпром” має завершити переговори з аудиторськими компаніями і розпочати аудит

Новини, Політика

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступив за відкриття всіх даних про діяльність концерну “Укроборонпром”, які не є державною таємницею. 
Державний концерн “Укроборонпром” має протягом 10 днів визначити компанії для проведення аудиту. Про це на засіданні Кабміну заявив прем’єр-міністр України Владиимир Гройсман, повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Сьогодні я визначаю остаточний термін початку проведення фінансового аудиту “Укроборонпрому”. Уже проведено відбір аудиторів, вони відомі у світі. Ми прийняли рішення, щоб зобов’язати “Укроборонпром” протягом 10 днів завершити всі переговорні процедури з такими компаніями, аудиторськими, визначити переможця і розпочати фінансовий аудит компанії, а потім відзвітувати за кожну витрачену гривню”, – сказав глава уряду.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що аудиторські компанії не зможуть отримати всю інформацію.

“Я за те, щоб провести цей аудит. Але навіть документи для службового користування ніхто міжнародним агентствам не надасть. Хто буде голосувати за відповідні зміни до закону – будуть нести відповідальність за розголошення держтаємниці. Я підтримую вашу ідею про аудит в “Укроборонпромі”, але хочу зазначити, що такий аудит із доступом до таємних документів може проводити лише Рахункова палата. Я не напрошуюся на проведення аудиту, просто пояснюю: якщо ми зараз разголосимо, яке закупили обладнання, зброю, патрони, боєприпаси, ми покажемо ворогові, що відбувається в нас на озброєнні. Я пропоную інший спосіб: на засіданні уряду заслухати таємний звіт, і ви як керівник можете зробити відповідні рішення”, – сказав Пацкан.

Гройсман висловив упевненість, що фінансовий аудит можна провести без порушення державної таємниці. Він також виступив за відкриття всіх даних про діяльність “Укроборонпрому”, які не є державною таємницею, і доручив профільним відомствам розробити законопроект про відкриття даних державного оборонного замовлення для аудиту концерну.

25 лютого програма “Наші гроші” опублікувала перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили як мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії і у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам “Укроборонпрому”. Такою “прокладкою” був, зокрема, завод “Кузня на Рибальському”, який до 2018 року належав Порошенку.

Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь нинішній глава “Укроборонпрому” Павло Букін, нині вже екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і його син Ігор.

У третій частині розслідування програми “Наші гроші” йшлося, що через дії корупціонерів Україна ледь не зірвала підписаного у 2016 році контракту щодо ремонту літаків Ан-26 для Казахстану. За підрахунками журналістів, чистими організатори схеми контрабандних поставок вузлів отримали $300 тис., із яких $10 тис. віддали Букіну, який тоді обіймав посаду голови підприємства “Укрспецекспорт”.

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського.

6 березня на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України президент Петро Порошенко оголосив про початок процедури комплексного аудиту “Укроборонпрому”. 7 березня він заявив, що аудит державного концерну буде проведено до кінця 2019 року. 16 березня президент активізував рішення РНБО про аудит концерну.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.