
Поет із Калуша Юрій Іздрик став переможцем Шевченківської премії-2025
Його відзначили за книгу поезій “Колекція” видану 2023 року.
Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ.
Переможцем Шевченківської премії у номінації “Література” оголосили прикарпатського поета і збурювача поборників суспільної моралі Юрія Іздрика.
Як повідомляє “Українська правда“, на Премії представлені 7 номінацій: “Література”; “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Публіцистика, журналістика”, “Музичне мистецтво”, “Візуальні мистецтва”, “Кіномистецтво”, “Театральне мистецтво”. Цьогоріч до переліку номінацій додали “Декоративно-прикладне мистецтво”.
Лавреатами Національної премії імені Тараса Шевченка стали поет Юрко Іздрик, публіцист Павло Казарін, скульпторка Жанна Кадирова, виконавиця класичної музики Богдана Півненко, композитор Олександр Шимко, команда проєкту “Петриківський розпис: на захисті ідентичності”, автори фільму “Довбуш” та оперний постановник Василь Вовкун.
Кожному лавреатові Національної премії Шевченка вручаються диплом, почесний знак та виплачується грошова винагорода, яка цьогоріч становить приблизно 467,2 тисячі гривень.
Юрій Іздрик — письменник, поет, есеїст із Калуша. Один із представників «Станіславського феномену» в літературі. Відомий своїми експериментальними текстами, романом «Воццек», поетичною творчістю та співпрацею з музикантами.
Історія Національної премії імені Тараса Шевченка
Шевченківська премія (так її прийнято називати поза офіційними документами) вважається найвищою мистецькою відзнакою в Україні. Свого часу її отримували Ліна Костенко, Іван Дзюба, Олесь Гончар, Платон Майборода, Георгій Якутович, Борис Лятошинський, Микола Вінграновський, гурти “Даха Браха” та “Пікардійська терція”, літературознавець Юрій Шевельов та багато інших.
Національна премія України імені Тараса Шевченка стала національною 1999 року.
До 1999 року вона називалась “Державна” і заснували її в Радянському союзі в період хрущівської відлиги. В рік свого заснування — 1961 — вона називалась “Республіканською”, а пізніше отримала назву “Державна”.
Першим головою комітету саме Національної премії в незалежній Україні був літературознавець, дисидент Іван Дзюба.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWS, тік-ток Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636