В Івано-Франківську відбувся фестиваль патріотичної пісні “Яворина-2024”

Новини, Суспільство

“Сам фестиваль відбувався у наметах на території Витвицької громади, на місці, де розгорталися історичні події, пов’язані з УПА. Це була не тільки патріотична пісня, а й різні заходи із вшанування героїв Української повстанської армії, зокрема, хресна дорога, спортивні змагання. На нього приходили туристи, пластуни. Ці пам’ятні заходи 6 липня вже провели у Витвицькій громаді”, — каже Світлана Панько.

У репертуарі учасників народного аматорського фольклорно-етнографічного гурту “Лужанка” з Витвицької громади — пісні, створені повстанцями та січовими стрільцями, що стали народними. На фестивалі “Яворина-2024” цей колектив виконав дві пісні: стрілецьку та упівську. Це — сумні пісні про молодих хлопців, які пішли служити й не повернулися з бою додому, каже учасниця Надія Богатько.

“Наші батьки, наші діди співали ці пісні, і ми тепер співаємо. У нас в репертуарі майже 30 таких пісень. Ми співаємо їх весіллях, хрестинах і на таких патріотичних заходах. Пам’ятаю, колись на “Яворині” у наметі всю ніч співали ці пісні й не могли наспіватися”, — каже учасниця цього колективу Надія Богатько.

Народний аматорський ансамбль пісні і танцю із села Космач виконав дві пісні — “Гарні вечора” та “Як ішов я на війну”.

“Це — народні пісні про війну, про те, як чоловіки йшли на війну, а дружини й діти їх чекали. Ми часто співаємо ці пісні, бо вони пов’язані з нашою теперішньою історією”, — каже учасниця ансамблю Ганна Карп’юк.

Під час пандемії COVID-19 фестиваль проводили онлайн, останні два роки — в Івано-Франківську.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.