ДПСУ: обмеження виїзду за кордон наразі стосуються чоловіків призовного віку та держслужбовців

Війна, Новини, Суспільство

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.


Про це в коментарі нам повідомив Андрій Демченко, речник Держприкордонслужби, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Громадське.

Демченко зазначив, що правила перетину кордону регулюються постановою уряду №57 і чітко визначають умови перетину кордону під час дії воєнного стану і категорії людей, яким можна перетинати кордон.

«Загалом на сьогодні обмеження діє щодо чоловіків віком від 18 до 60 років, а також окремих посад держслужби і визначених посадових осіб. Якщо буде ухвалене рішення про обмеження ще якоїсь категорії людей, будуть визначені чіткі умови пропуску, інші особливості, прикордонники це забезпечать», — зазначив Демченко.

Перед цим член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та представник президента в парламенті Федір Веніславський зазначив, що вже з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік.

«Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних.

Тобто, якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд, — тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає — тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду», — зазначив Веніславський у коментарі «РБК-Україна».

На питання, чи вже доводили до відома Держприкордонслужби про можливі зміни з 1 жовтня Андрій Демченко відповів, що у нього такої інформації немає.

Нагадаємо, що член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в Раді Федір Веніславський заявив, що виїзд з України для жінок на військовому обліку обмежать.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2686

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.