Кулеба обговорив із Боррелем надання Україні статусу кандидата у члени ЄС та російську агресію

Економіка, Новини, Політика, Суспільство

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 21 червня провів телефонну розмову з верховним представником Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем. Про це Кулеба написав у Twitter, інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ.

Глава МЗС зазначив, що поговорив із Боррелем напередодні історичного саміту ЄС, на якому мають розглянути питання надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу.

“Статус України як кандидата у члени ЄС підведе лінію під десятиліттями невизначеності та закріпить у камені: Україна – це Європа, а не частина “руского міра”. Вдячний верховному представнику за підтримку України на нашому шляху”, – написав він.

Боррель повідомив, що розповів Кулебі про підсумки обговорення з міністрами закордонних справ ЄС російської агресії.

“ЄС продовжуватиме надавати непохитну підтримку Україні стільки, скільки потрібно. Сподіваємося на історичне рішення про статус кандидата в ЄС на засіданні Євроради пізніше, цього тижня”, – написав він.

Контекст:

28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.

Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Згодом відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, де було ухвалено рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові. Грузія такої рекомендації не отримала, але ЄК визнала її європейську перспективу та зазначила, що потрібно виконати низку заходів.

Водночас для початку подальших переговорів щодо вступу до ЄС Україні потрібно буде виконати низку умов. Зокрема, ідеться про судову реформу, кроки по боротьбі з корупцією, відмиванням грошей та інші заходи.

Засідання Європейської ради, на якому з урахуванням рекомендацій Єврокомісії ухвалюватимуть рішення про статус України , відбудеться 23–24 червня.

Bloomberg із посиланням на джерела повідомило 20 червня, що всі 27 країн – членів ЄС мають намір підтримати рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.