На Прикарпатті двох людей госпіталізували через укуси змії

Новини, Суспільство

З початку року вже дві особи на Прикарпатті постраждали від укусів плазунів.

Зокрема, 17 травня в травматологічне відділення Калуської центральної районної лікарні доставлено жителя села Кропивник Калуського району, якого змія вкусила за палець правої руки, пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

А ще декілька днів тому до реанімаційного відділення Яремчанської міської центральної лікарні було доставлено жителя міста Дніпро, якого вкусила змія, стан задовільний.

Коли вас вкусила змія, впродовж кількох хвилин падає тиск, розвивається порушення дихання і зупиняється серце. Зважаючи на ризики, важливо якнайшвидше доправити вкушеного змією до лікарні. У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:

  • зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався;
  • звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо;
  • на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
  • дайте постраждалому воду – при усусі змії важливо багато пити;
  • якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;
  • при транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення;
  • якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Читайте найголовніші новини Івано-Франківська та Прикарпаття на сайті Голос ІФ.  Дивіться відео-новини, розслідування на YouTube каналі Голос ІФ.

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.