Ще три-чотири місяці війни – і доведеться урізати зарплати та пенсії, – голова Мінфіну

Економіка, Новини, Суспільство

За прогнозами Світового банку, 2022 року ВВП України скоротиться на 45%.

Про це в інтерв’ю The Economist заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Через широкомасштабне вторгнення російської армії у 2022 році ВВП в Україні скоротиться більш ніж на 40 відсотків, тому влада буде змушена скорочувати бюджетні витрати, у тому числі й захищені – зарплати, пенсії та соціальні виплати.

Так, за прогнозами Світового банку, 2022 року ВВП України скоротиться на 45% порівняно з показником 2021 року. Надходження до бюджету скоротяться через зупинення та неповне завантаження сотень підприємств, а також через податкові преференції для ФОПів. Український Мінфін прогнозує падіння ВВП на рівні 44%. Втім, стверджувати, що це буде саме так, не береться ніхто. Все залежатиме від того, як довго триватимуть воєнні дії.

А в ООН не виключали, що конфлікт може призвести до того, що 9 з 10 українців опиняться за межею бідності.

Читайте найголовніші новини Івано-Франківська та Прикарпаття на сайті Голос ІФ.  Дивіться відео-новини, розслідування на YouTube каналі Голос ІФ.

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.