Україна розраховує вирішити енергетичну кризу за допомогою Білорусі – джерело

Економіка, Новини, Суспільство

З 1 листопада Україна планує почати імпорт електричної енергії з Республіки Білорусь.

Про це передає щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на джерело в Міністерстві енергетики.

Переріз ліній електропередач, що з’єднують обидві країни, становить 900 МВт. За даними джерела, задіяти з них планується мінімум половину.

Ці поставки покликані допомогти Україні вийти з енергетичної кризи, в якій країна опиниться в кінці жовтня – на початку листопада, коли очікується внутрішнє зростання попиту на електроенергію. Задовольнити його за рахунок внутрішніх виробників енергії країна не здатна через провалену програму з накопичення вугілля.

За даними Міненерго, в разі політичної відмови Білорусі продавати електроенергію, Україна з високим ступенем ймовірності буде змушена почати штучне обмеження внутрішнього споживання.

Першими під категорію обмежень потраплять промислові споживачі: їм буде запропоновано добровільне скорочення обсягів споживання на 10-20%.

“Якщо добровільного скорочення не відбудеться, промисловість буде обмежена примусово”, – говорить джерело.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.