В ОДА назвали громади з найкращими та найгіршими темпами вакцинації

Новини, Суспільство

В Івано-Франківській облдержадміністрації назвали прикарпатські громади з найкращими та найгіршими темпами вакцинації серед працівників закладів освіти.

Про це йшлося 22 вересня під час щотижневої оперативної наради в голови ОДА Світлани Онищук, інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ  з посиланням на “Галку”.

Світлана Онищук каже, що на Прикарпатті найкращими громадами за темпами вакцинації є Івано-Франківська, Верховинська, Білоберізька, Лисецька та Дубовецька.

Але є і громади з дуже низькими темпами щеплень проти коронавірусу. Це – Яблунівська, Дубівська, Космацька, Верхнянська, Букачівська, Кутська, Солотвинська, Делятинська, Рогатинська та Пасічнянська громади.

Загалом, за словами голови ОДА, наразі з 1030 прикарпатських закладів освіти, з 22 вересня лише 271 має право працювати (бо вакциновані від 80% працівників). Інші 759 – мають піти на карантин.

Голова Дубівської громади Олександр Мухар каже, що освітяни на психологічному рівні не можуть вирішити, чи вакцинуватися:

“Ми довели до кожного вчителя, кожного вихователя необхідність вакцинації. Вони всі знають, але до них довго доходить. Зараз у нас відсоток вакцинації – 21%”, і це він за тиждень виріс з 4%”.

Головам прикарпатських територіальних громад нагадують: якщо школи, які не мають 80% вакцинованих вчителів, відчиняться 23 вересня, то матимуть покарання. На перший раз – будуть змушені заплатити 34 тисячі гривні штрафу.

Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігор Дмитренко зазначив, що 98% померлих від ковіду прикарпатців були невакциновані, майже всі теперішні хворі – теж не вакциновані. Зайнято близько 44% ліжок у ковід-лікарнях.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.