Рада прийняла за основу законопроєкт про дату щорічної індексації пенсій

Економіка, Новини, Політика

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4668, який, зокрема, передбачає з 1 січня 2022 року визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня.

Про це  інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на прес-службу Ради.

Документ підтримали 317 нардепів.

Заокнопроєктом пропонують:

  • з 1 січня 2022 року визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов;
  • призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, міністерство вітає ухвалення Радою цього проєкту закону в першому читанні.

“Верховна Рада 317 голосами підтримала наш законопроєкт про індексацію пенсій за загальними правилами для всіх.

У цьому ж законопроєкті повертається дата щорічної індексації – 1 березня. Вона має бути зафіксована в законі, а не коригуватись щороку вручну політиками”, – заявила міністр.

Лазебна додала, що законопроєкт “виправляє помилку пенсійної реформи 2017 року, коли пенсії частині військових пенсіонерів, науковців, державних службовців, пенсіонерів з органів місцевого самоврядування виключили з механізму індексації”.

“В солідарній системі потрібно виправляти ще достатньо несправедливостей, але це дуже важливий системний початок в наведенні порядку”, – резюмувала вона.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.