Водіїв комунального транспорту вчили правильно допомагати людям з інвалідністю

Новини, Суспільство

Як надавати допомогу особами з інвалідності. Сьогодні, 8 вересня, про це говорили на інструктажі водіїв КП «Електроавтотранс».

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на фб-сторінку КП “Електроавтотранс”.

Представник урядового уповноваженого по правах людей з інвалідністю в Івано-Франківській обласній державній адміністрації Микола Макар наголосив, що основний момент – це толерантність у спілкуванні і наданні допомоги.

«Перш за все потрібно підійти і спитати чи потрібна людині допомога, – зауважив Микола Макар. – Переважно люди з інвалідністю є активними і реабілітованими, бо живуть у соціумі і самі собі можуть допомогти. Зрештою є багато таких, які самі заходять у транспорт, або їм допомагають інші. Тому основний принцип – це не нашкодь».

Також додав, що є люди з порушенням зору або слуху, їм теж потрібно допомогти – завезти до транспортного засобу і показати місце.

«Є прохання від матерів із візочками бути більш уважними, – сказав представник урядового уповноваженого. – Я розумію, що у ваші інструкції не вписано, що ви маєте відкидати пандус, але я би вас просив, щоб ви якнайближче під’їжджали до зупинки. Хочу вас просити бути більш добродушним і толерантним, а Бог високо, він усе бачить і віддасть сторицею».

Активіст ГО «Слід» Володимир допоміг заступнику директора КП «Електроавтотранс» Андрію Тютюнику показати практичну частину супроводу та надання допомоги.

«Важливо запитати людину, яка на візку, як їй допомогти, – наголосив Андрій Тютюник. – Адже в людей є різні травми. Може бути травма спини чи шиї і ви можете впертися передніми колесами, попхати когось і він впаде додолу. Слід поставили передні колеса на пандус і тоді уже можна спокійно завозити людину з інвалідністю вперед. Бо хтось сам може заїхати, йому достатньо тільки пандус відкрити, а когось треба підвезти».

Заступник директора КП наголосив, що усі автобуси, які пристосовані для людей з інвалідністю обладнані системою кнілінгу нахилу кузова. Це означає, що кузов нахиляється до зупинки, щоб людині з інвалідністю або мамі з дитячим візком було легше потрапити у транспортний засіб.

Зауважимо, що в автобусі поруч зі значком, які позначають місця для людей з інвалідністю є значок і для візочків з дітьми. Це означає, що на цьому місці може стояти і дитячий візок. Втім пріоритет тут все ж таки людини з інвалідністю.

«Місце за законом передбачене для людей з інвалідністю, – наголосив Андрій Тютюник. – Якщо люди не можуть вміститися тут, то дитячий візок має звільнити місце».

Як підтвердили водії, наразі конфліктів не було. Батьки з візками без проблем звільняють місце для людей з інвалідністю.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.