Прип’ять-2021 нагадує Помпеї – унікальні фото зони відчуження (фото)

Новини, Суспільство, Туризм

В останні дні квітня в Прип’яті всі готувалися до святкування першотравневих свят.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на BBC.

Однак після трагедії на Чорнобильській АЕС уже 27 квітня місто стало пусткою. Спершу припускали, що це лише на три дні. Як виявилося згодом – назавжди, пише у своєму блозі журналіст Максим Мирович.

У Прип'яті всюди можна було зустріти агітацію радянської влади. Плакати, листівки, мозаїки. На фото - робота скульптора Литовченка. Вона поєднує у собі соцреалізм та сюрреалізм.

Фото: Maxim Mirovich / mirovich.media
Цей монумент - також робота Литовченка. Він називається "Дерево дружби народів" і розповідає казку про дружбу всіх республік людей в СРСР.
На проспекті Леніна знаходиться декілька продуктових магазинів. Скляні двері до підлоги та широкі вікна були для тих, хто приїжджав із сіл, незвичним явищем.
Товари у Прип'ять також доставляли за Першою категорією. Сюди з'їжджалися люди для того, щоб купити дефіцитні продукти.
Деяких товарів не можна було знайти навіть у Києві та Москві, а у Прип'яті продавали "все". Наприклад, хліб, молоко, кілька видів ковбас, заморожені кури, польські заморожені овочі в пакетах, сир і майже нерозбавлена сметана.

За десятки років місто розграбували мародери, однак атмосфера радянського свята залишилася.

“Саме в цьому і полягає унікальність Прип’яті. Вона, немов античні Помпеї або Геркуланум, являє собою зріз своєї епохи – зріз пізньорадянського суспільства, який буде цікавий археологам і культурологам майбутніх століть. І саме тому Прип’ять повинна отримати статус пам’ятки ЮНЕСКО Першої категорії. Тому що подібних міст і аналога подібного цивілізаційного досвіду у світі більше просто немає”, – розповідає Мирович.

Журналіст зробив унікальні фото Прип’яті за 35 років після трагедії.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.