Заберуть права та оштрафують: як українцям заборонено тонувати скло машин

Кримінал, Новини, Суспільство

В Україні на скло автомобілів можна наносити тонування (затемнення), проте варто пам’ятати, що до тонування є певні вимоги, яких треба дотримуватися.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на OBOZREVATEL.

Так, за тоноване скло, що пропускає менше ніж 75% світла – лобове та менше ніж 70% – бічне, можуть на перший раз оштрафувати на 340 грн, а за повторне порушення – відібрати права на строк від трьох до шести місяців.

Що стосується дзеркального тонування скла, в Україні воно взагалі знаходиться під забороною.

Щоправда, із визначенням світлопропускної здатності теж є проблеми – вона повинна визначатися спеціальним приладом-тауметром. Але таких приладів немає в офіційному переліку Міністерства внутрішніх справ.

«Прилад повинен відповідати стандартам, мати документи на перевірку, сертифікацію. А найголовніше, він повинен бути внесений в офіційний перелік приладів, які дозволяються для цієї перевірки. Сьогодні жоден такий прилад не внесений до офіційного переліку МВС. Як, до речі, і прилади для виміру швидкості. Не виключаю, що поодинокі випадки штрафів зустрічаються, але вони надумані, необґрунтовані та не можуть бути технічно підтверджені», – розповів виданню адвокат Юрій Прохода.

Окрім того, відповідальність за неправильне тонування скла не прописана окремим пунктом у Кодексі про адміністративні правопорушення – там її віднесли до загального пункту про порушення технічної експлуатації транспортних засобів.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

 

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.