З портретом Бандери та піснею Скрябіна. Франківка розповіла, як встановлювала рекорд України (фото)

Новини, Суспільство, Туризм

Іванофранківці Христині Мохнацькій 12-го лютого вручили свідоцтво про встановлення рекорду України. Дівчина здійснила найшвидший підйом на найвищий вулкан світу Охос дель Саладо в Чилі за 19 годин і 3 хвилини.

Про це пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати.

Піднімалася одна-однісінька. У наплічнику – портрет Степана Бандери, а в навушниках лунала музика Скрябіна “Кольорова”. Так розповідає про встановлення рекорду України дівчина. Підняття і спуск на висоту 6 893 метри 14-го січня тривав 28 годин.

З портретом Бандери та піснею Скрябіна. Франківка розповіла, як встановлювала рекорд України
Христина Мохнацька

“Своєю текстурою, будовою цей вулкан дуже складний. Особливо – останні метри. Там є вертикальна стіна. Близько 120 метрів. Потрібно лізти по мотузках, використовувати альпіністське спорядження. А гірську хворобу я відчула на 6 600-6 700 метрів. Я відчула, що мій організм не дружить зі мною. Починає боліти голова, починаю хотіти спати. Ноги стають ватяними. Голова теж. Тобто, я вже погано усвідомлювала, що я тут роблю, де я є”,- ділиться спогадами рекордсменка Христина Мохнацька.

Далі – відпочинок. Сон, каже дівчина, тривав 14 годин. Це не перша вершина Христини. Разом з нею кілька здолав і її двоюрідний брат Віталій Самойлюк.

“Я дуже пишаюся Христею. На початку я також починав з нею ходити. Теж дуже люблю гори. З нею подорожую. Вона приїжджала до Польщі. Ходила зі мною на гору Риси (на кордоні Польщі та Словаччини). Піднімалися на Герлаховський штит – найвищу гору Карпат (Словаччина)”, – розповідає двоюрідний брат рекордсменки Віталій Самойлюк.

Христина – не перша українка, яка піднялася на цю вершину. Однак, саме її спроба стала рекордом України.

З портретом Бандери та піснею Скрябіна. Франківка розповіла, як встановлювала рекорд України
Суспільне Карпати

“Спроби були, українки піднімалися. Але оцей підйом на час 19 годин і 3 хвилини виявився рекордним. Припускаю, що це рекордний результат не тільки для України. Мало в яких країнах хтось може похизуватися таким результатом”, – каже представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

Наступна вершина, на яку готується піднятися Христина Мохнацька, – це найвища у світі гора Еверест. Туди рекордсменка планує піти вже не самотужки, а в складі польської команди. Каже, що сподівається встановити рекорд – зійти на вершину без кисневої маски.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.