Як Україна отримає вакцину від COVID-19 та хто в пріоритеті на щеплення, – пояснює головний санлікар

Здоров'я, Новини

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною. Вона поступатиме кількома траншами, перший з яких зможе покрити 3% населення. 

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне.

Про це Ляшко розповів на брифінгу 16 жовтня, інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне.

“Сьогодні ми зайшли в рамки механізму “COVAX”, який об’єднує понад 180 країн, щоб всі країни, незалежно від їх економічного стану, могли отримати вакцину одними із пріоритетних. 92 країнам вакцина буде надана безоплатно, або нижче ринкової ціни. Україна також потрапила в цей перелік”, – сказав він.

За словами Ляшка, планується використання вакцини британської фірми Astra Zeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу. Це відбуватиметься кількома траншами. Перша поставка зможе покрити 3% населення. 

“Попередньо є домовленості, що площі, на яких будуть вироблятися ці вакцини, розміщені в Індії в Інституті сироваток. Вони дозволять забезпечити виробництво вакцинного препарату після його реєстрації, щоб всі країни, які потрапили в перелік, отримали першим траншем вакцину в розмірі 3% від населення країни. Надалі декількома траншами буде доведено кількість вакцини для покриття 20% населення”, – пояснив головний санлікар.

За його словами, спочатку вакцинуватимуть пріоритетні групи населення. До них належать:

  • працівники з високим ризиком інфікування в закладах охорони здоров’я;
  • працівники, які забезпечують відповідь на надзвичайні ситуації (наприклад Державна служба з надзвичайних ситуацій в Україні);
  • люди із серйозними супутніми захворюваннями;
  • люди старшого віку, які проживають у закритих колективах;
  • працівники з критичним рівнем ризику –  вчителі та працівники шкіл;
  • люди із супутніми захворюваннями середньої тяжкості;
  • люди старшого похилого віку;
  • люди, які живуть у притулках для бездомних чи інших інституціях.

Що відомо

  • Головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумья Свамінатан заявила, що здоровим молодим людям, імовірно, доведеться почекати вакцину від COVID-19 до 2022 року.
  • Голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявив, що вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.