Єврокомісія уклала другу угоду про закупівлю потенційної вакцини від коронавірусу

Здоров'я, Новини, Суспільство

Європейська комісія та Sanofi/GSK підписали контракт на постачання потенційної вакцини від коронавірусу – це вже друга така угода, підписана виконавчим органом ЄС.

Про це у п’ятницю повідомили у Європейській комісії, пише  щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на “Європейську правду”.

Контракт дозволить всім країнам-членам ЄС закупити до 300 мільйонів доз вакцини Sanofi/GSK.

Держави-члени також зможуть надати зарезервовані дози вакцини країнам з низьким і середнім рівнем доходу.

Комісія вже підписала контракт з AstraZeneca і продовжує обговорювати аналогічні угоди з іншими розробниками вакцин – Johnson&Johnson, CureVac, Moderna і BioNTech, з якими вона завершила попередні переговори.

“Сьогоднішнім контрактом з Sanofi/GSK Європейська комісія ще раз демонструє свою прихильність забезпеченню рівного доступу до безпечної, ефективної і доступної вакцини не тільки для своїх громадян, а й для найбідніших і найбільш уразливих верств населення світу”, – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона додала, що незабаром будуть укладені угоди з іншими компаніями.

“Ми створимо диверсифікований портфель перспективних вакцин, які ґрунтуються на різних типах технологій, що підвищить наші шанси знайти ефективний засіб проти вірусу”, – додала вона.

Sanofi/GSK сподіваються отримати офіційне затвердження своєї вакцини наступного року.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.