Україна може втратити 25 мільярдів на рік від позовів щодо “зеленого” тарифу – учасник ринку

Економіка, Новини

Втрати держави від судових позовів інвесторів у відновлювану енергетику щодо ретроспективного перегляду “зелених” тарифів можуть становити близько 25 млрд грн на рік.

Про це заявив генеральний директор ТОВ “Тесла Енерго” Олег Грамотенко, передає

“Більше половини інвесторів у відновлювану енергетику вже зараз ведуть переговори з міжнародними юридичними компаніями щодо підготовки судових позовів до держави Україна, якщо не вдасться досягти розумного компромісу щодо зміни умов підтримки зеленої енергетики.Але, якщо позов до держави коштує близько 5-7 млн євро, то втрати держави можуть оцінюватися в 25 млрд грн на рік”, – сказав він .

За його словами, процес переговорів інвесторів з урядом занадто затягнувся, а відновлювальна генерація вже третій місяць практично не отримує оплату за вироблену електроенергію.

Грамотенко зазначив, що в такій ситуації компаніі ВДЕ вже зараз змушені скорочувати робочі місця, і якщо проблема неплатежів не буде вирішена найближчим часом, це загрожує подальшому веденню бізнеса і також може призвести до звернень власників об’єктів ВДЕ в суд з метою стягування коштів за вироблений ресурс.

Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос  тут.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.