Керівник та заступник Калуської ЦРЛ отримали догани через смерть жінки

Новини, Суспільство

Завершився перший етап розслідування дій медичного персоналу Калуської ЦРЛ комісією, яка створена розпорядженням міського голови.

21 травня міський голова Калуша Ігор Матвійчук видав розпорядження №136 “Про створення комісії з розслідування дій медичного персоналу Калуської ЦРЛ щодо невиконання чи неналежного виконання останніми своїх обов’язків”, пише Голос.if.ua з посиланням на Фіртку.

За результатами розслідування комісія склала акт та надала його міському голові.

За недостатніcть дієвого контролю щодо виконання обов’язків медичного персоналу КНП “Калуська ЦРЛ”, що в цілому негативно позначилося на роботі установи, розпорядженням міського голови від 1 червня заступнику міського голови Наталії Табачук та гендиректору Калуської ЦРЛ Івану Красійчуку оголошені догани.

Комісія вважає, що в цій ситуації дії медпрацівників були недостатніми та мали місце ряд помилок. У висновках за підсумками розслідування вказано на ці помилки, а саме:

  • недооцінка стану важкості хворої; тривале перебування хворої у відділенні екстреної допомоги без прийняття рішення про госпіталізацію;
  • невиконання суміжними спеціалістами рекомендацій щодо проведення консультаційних оглядів;
  • перенаправлення хворої для продовження лікування в умовах терапевтичного відділення КНП «Калуська районна лікарня»;
  • доставка хворої в інший лікувальний заклад власним транспортом;
  • недостатній контроль з боку керівництва лікарні та заступника міського голови за налагодженням ефективного алгоритму надання медичної допомоги.

Міський голова доручив керівнику медичного закладу вжити всіх вичерпних адміністративних та організаційних заходів до осіб та керівників структурних підрозділів, які стали учасниками розслідуваного випадку.

Нагадаємо, 20 травня у Калуській ЦРЛ померла пацієнтка, 1952 року народження. Рідні обурені тим, що хвора жінка кілька годин просиділа в коридорі і їй не надали медичну допомогу, нарікають на халатність лікарів.

За словами медичного директора Калуської ЦРЛ Наталії Кінаш, 20 травня за направленням з поліклініки до приймального покою звернулася пацієнтка. Їй виставили пневмонію з підозрою на коронавірусну інфекцію. Після огляду зроблено висновок про те, що жінка не потребує госпіталізації у відділення інтенсивної терапії.

Пацієнтка поїхала в райлікарню, проте її стан різко погіршився і вона одразу повернулася в ЦРЛ. Проте реанімаційні заходи результату не дали.

Лікарі не зняли з себе відповідальності. Наталія Кінаш зазначила, що в цьому випадку неправильно оцінили важкість стану пацієнтки.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.