Влада пояснила, чому на Івано-Франківщині найвища смертність від COVID-19 в Україні

Здоров'я, Новини

Влада Прикарпаття пояснила, чому на Івано-Франківщині найвища смертність від COVID-19 в Україні – 13 випадків з-поміж 52. 

Про це йшлося під час пресконференції восьмого квітня в Івано-Франківській ОДА, інформує Голос.if.ua з посиланням на “Галку”. 

Нагадаємо, наразі в Івано-Франківській області кількість хворих на COVID-19 збільшилося до 198, 13 прикарпатців померли, зокрема чотири випадки підтвердили за останню добу.

“Фактично ми маємо у всіх випадках – запущені випадки, люди занадто пізно звертаються. Бачимо, що мала місце блискавична форма, і супутні хвороби. Це доведено, що таким людям, з супутними хворобами, дуже важко вийти з такого стану і є летальні випадки. Тому при перших ознаках хвороби потрібно звертатися до сімейного лікаря, не займатися самолікуванням. Для нашої області, маленької – 25 % смертності від України – це дуже багато. Тому це ще раз свідчить про потребу у карантині і свідомості людей”, – сказав в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Також в ОДА повідомили, що наразі перевіряють дії сімейних лікарів, котрі консультували померлих від COVID-19 перед їх госпіталізацією. Але додають, що більшість з медиків – добре обізнані з хворобою і знають, як правильно реагувати.

“Всі сімейні лікарі керуються наказом і алгоритмом від МОЗ. Вони займаються легкими формами, і самі визначають критерії, коли їх скерувати у заклади охорони здоров’я. Кожен лікар несе персональну відповідальність, як він надає цю допомогу. Звичайно, людський фактор є, за всіх 100% не можемо бути впевнені. Але більшість лікарів діють вчасно і адекватно. Коли є середня форма – однозначно у медзаклад. Ми ведемо перевірку дій сімейних лікарів, і повідомимо окремо”, – сказала керівниця інформаційно-аналітичного центру з питань протидії коронавірусу в Івано-Франківській області Наталя Дьоміна.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.