Падіння ціни на нафту. В Антимонопольному комітеті чекають зниження ціни на паливо на українських АЗС

Економіка, Новини

Рівень роздрібних цін на бензин має корелюватися зі змінами факторів, що впливають на їх формування, заявили в Антимонопольному комітеті після падіння у світі ціни на нафту.

В Антимонопольному комітеті України очікують зниження ціни на паливо після різкого падіння ціни на нафту у світі. Про це йдеться в повідомленні  АМКУ , інформує  Голос.if.ua .
“Учора ціни на нафту зазнали найсильнішого обвалу з 1991 року – на 30%. Зрозуміло, що очікувати на таке ж стрімке падіння цін на АЗС не доводиться, адже між сирою нафтою та автомобільним баком є сила-силенна ланок – транспортування – переробка – знову транспортування – автозаправні станції тощо. Однак і практика негайного підвищення цін на бензин у випадку подорожчання нафти, і дуже повільного зниження цін після здешевлення сировини теж має місце. І не лише в Україні – найкрупніші конкурентні відомства світу теж борються з такими проявами”, – зауважили в АМКУ.
У відомстві зазначили, що уважно вивчатимуть динаміку цін на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами, тому що очікується стрімке падіння ціни не тільки на сиру нафту, але й на великий гурт бензину і дизпалива. Рівень роздрібних цін має корелюватися зі змінами факторів, що впливають на їх формування, підкреслили в АМКУ.
“Нагадаємо, що минулого грудня після отримання рекомендацій АМКУ найбільші учасники ринку торгівлі нафтопродуктами вже знижували ціни на бензини та дизпаливо. Однак Комітет змушений був розпочати поглиблене дослідження цього ринку, оскільки не побачив достатнього обґрунтування встановлених на АЗС цін. Дослідження наразі триває”, – додали у відомстві.
Вартість північноморської нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель на тлі розбіжностей Саудівської Аравії та Росії щодо обсягів видобутку. Таке падіння цін виявилося найсильнішим із 1991 року – з часу війни в Перській затоці.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.