Скільки грошей переказали в Україну заробітчани за останні 10 років

Здоров'я, Новини

Минулого року заробітчани переказали додому на 10% більше грошей, ніж у 2018 році, коли, за розрахунками НБУ, переказів було на 10,88 млрд дол, інформує  Голос.if.ua. При цьому, за розрахунками Світового банку, заробітчани переказали в Україну 14 млрд доларів.

Основним джерелом даних для розрахунку обсягу приватних грошових переказів у цьому разі є офіційні канали – банки та міжнародні платіжні системи, а також результати опитувань, які дозволяють оцінити обсяги неформальних перекладів у грошовій чи товарній формі.

Відзначимо, що починаючи з 2009 року обсяги переказів із-за кордону зростали п’ять років поспіль, починаючи з 5,4 млрд до 8,5 млрд доларів на рік. Єдиний рік, коли переказів стало менше майже на чверть – 2014-й, коли, за офіційними даними, до України надійшло 6,5 млрд дол.

Щоправда, за два роки ситуація вже зрівнялась із показниками 2013 року – 7,5 млрд дол., а в 2017 році приріст приватних переказів сягнув 24% і в грошовому еквіваленті становив 9,3 млрд дол.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.