497 проявів корупції серед можновладців різних рівнів блокувала СБУ у 2019 році (фото)

Кримінал, Новини

Співробітники Служби безпеки України за рік блокували 497 проявів корупції серед можновладців різних рівнів: від органів муніципальної та державної влади до правоохоронних і військових структур, повідомляє Голос.if.ua.

Загальна сума неправомірної вигоди, яку вимагали корупціонери становить понад 65 мільйонів гривень, а виявлені збитки держави і територіальних громад – більше ніж 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Про ці та інші підсумки роботи за 2019 рік звітував підрозділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ 13 січня, у день свого професійного свята. Наприклад, співробітники Служби викрили на зловживаннях низку високопосадовців державних органів. Так, хабар за працевлаштування вимагав заступник Голови Державної архівної служби України.

Керівник підрозділу Міністерства енергетики та вугільної промисловості вимагав від підлеглого гроші за приховування інформації про виявлені під час е-декларування порушення.       Погорів на корупційних зловживаннях заступник Голови Держагенства водних ресурсів. Без винагороди посадовець відмовлявся погоджувати технічну документацію та укладати договір із комерційною структурою на проведення меліорації Бучанського водосховища.

Вимагав майже 250 тисяч гривень неправомірної вигоди заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації Полтавщини. Саме стільки коштував його підпис на актах прийому робіт із ремонту приміщень судів. Спільно з колегами з інших правоохоронних відомств та іноземними партнерами співробітники Служби провели спецоперацію із протидії міжнародному угрупованню контрабандистів цигарок. Була вилучена рекордна для нашої країни партія контрафакту на 120 мільйонів гривень. А практика міжнародного співробітництва такого рівня була першою як для України, так і для Євросоюзу.

Цього року СБУ попередила 94 факти контрабанди наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.