Доступно.UA створить пілотний рейтинг доступності українських міст

Новини, Суспільство

Ініціатива Доступно.UA створить пілотний рейтинг доступності українських міст, про це інформує Голос.if.ua.

Для цього протягом року проведуть моніторинг міського простору 10 міст на відповідність державним будівельним нормам, інформують організатори.

Рейтинг кожного міста сформують перевірки державних закладів, об’єктів інфраструктури, закладів харчування, громадських вбиралень, культурних закладів, публічних просторів тощо.

Мета рейтингу доступності міст — порушити питання важливості безбар’єрного простору в українських містах. А також — показати престиж i переваги від створення комфортного громадського простору для маломобільних груп населення. Це зокрема люди з інвалідністю, люди з маленькими дітьми та дитячими візочками, літні люди, мандрівники з важкими валізами тощо. До участі у моніторингу запрошують місцевих активістiв, волонтерів, громадські ініціативи та всіх охочих зробити своє місто комфортним для всіх. Перед початком перевірок усі активісти й організації отримають розроблену методологію та пройдуть відповідний тренінг.

За результатами перевірок експерти Доступно.UA розроблять рекомендації щодо якісних змін. Рекомендації передадуть представникам місцевої влади. Усі подальші зміни моніторитимуть та запрошують долучитися до цього місцеву громаду.

Першими містами, якi Доступно.UA перевірить i внесе до рейтингу стануть: Івано-Франківськ та Тернопіль. Також на цьому етапі до рейтингу увійдуть й інші українські міста з населенням від 100 до 250 тисяч: Миколаїв, Херсон, Чернігів, Суми, Полтава, Черкаси, Вінниця та Кам’янець-Подільський.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.