Зeлeнський мeнe вигнaв гeть! Ще й опозорив на вcю країну…

Новини, Політика

Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим законом України «Про прокуратуру»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що звільнення генпрокурора Юрія Луценка обумовлено відсутністю у нього юридичної освіти.

Луценко був призначений на посаду з порушенням законодавства, оскільки не відповідає вимогам закону «Про прокуратуру», інформує Голос If.ua з посиланням на ukrainianwall.

Про це написано в поданні глави держави про надання згоди парламенту на звільнення Луценка з посади генпрокурора на сайті парламенті.

«Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим законом України« Про прокуратуру »вимогам до генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулося з порушенням Конституції України і закону України« Про прокуратуру », – йдеться в тексті уявлення.

Згідно з обґрунтуванням з посиланням на законодавство, генпрокурор є прокурором органу прокуратури, і перебування на адміністративній посаді не звільняє його від здійснення повноважень прокурора.

Крім того, відповідно до закону «Про прокуратуру», претендент на адміністративну посаду в прокуратурі повинен відповідати загальним вимогам до прокурора – наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права, володіння державною мовою.

«Таким чином, генеральним прокурором може бути особа, яка відповідає вимогам, встановленим статтями 27 і 40 Закону України« Про прокуратуру », в тому числі в частині дотримання вимог щодо наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи в сфері права», – сказано в поданні глави держави.

Раніше BBCcCNN писали про те, що сьогодні, 11 червня, президент України Володимир Зеленський вирішив, не чекаючи виборів, вности до Верховної Ради подання на звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка. Про це під час брифінгу у вівторок, 11 червня, заявив заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка. «Те про що давно говорив глава держави. Уже підписано подання на звільнення генерального прокурора України Юрія Віталійовича Луценка », – сказав він.

Також Акцени повідомляли, що президент України Володимир Зеленський поставив свій підпис в подання про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ і заніс до Верховної Ради подання на призначення главою МЗС Вадима Пристайко.

Нагадаємо, що дружина Луценка показала в Раді «гоп-стайл» – спортивні штани і туфлі за 600 доларів. Варто відзначити, що на цей раз Ірина змогла здивувати всіх, прийшовши в парламент в кремових туфельках на шпильках й без задників, які ось уже кілька років в тренді.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.